English


        העמותה למען איכות סביבה וחיים בנהריה


דף הבית מי אנחנו ?מה קורה אסבסט שמירת חופים הגנת העץ מעורבות גן ירוק הצטרפות צרו קשר

 

 מעקב בנושא אסבסט

** שימו לב! המשך מעקב עדכני בנושא האסבסט בדף "מה קורה?" בנושא אסבסט כאן


14.7.2008 

                    דיון בנושא משבר האסבסט בנהריהאתמול (14.7) התקיים דיון מהיר בועדת הפנים והגנת הסביבה בנושא בעיית האסבסט בנהריה. יוזם הדיון היה חבר הכנסת יוסי ביילין (מרצ) בעקבות פנייתה של אורית רייך, מנהלת העמותה למען איכות הסביבה בנהריה. בדיון נכחו יו"ר הועדה אופיר פז-פינס, ולצידו הח"כים יוסי ביילין, דב חנין ואסתרינה טרטמן. כמו כן, הגיעו לדיון נציגים מטעם משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ועיריית נהרייה. מארגוני הסביבה נכחו נציגי העמותה מנהריה, אט"ד, החברה להגנת הטבע וחיים וסביבה.בישיבה הועלתה תמונת המצב הקשה של האסבסט בנהריה, תוך התייחסות הן לבעיה המיידית של האסבסט החשוף והן לבעיה הכללית של ריבוי אסבסט בבנייה בנהרייה, הן בשטחים ציבוריים והן בשטחים פרטיים. משרד הבריאות הציג חוות דעת לפיה האסבסט מסוכן מאוד לבריאות ויש לפעול לפנותו.

נציג המשרד להגנת הסביבה טען כי המשרד מודע לבעיה בנהריה ואף ערך סקר בנושא באזור, אולם בשל מחסור בהקצאת המשאבים המתאימים על-ידי משרד האוצר וכן בשל סירוב של תושבים לאפשר את בדיקות הסוקרים בבתיהם, טרם נערך טיפול כולל בבעיית האסבבט. נציג עיריית נהריה טען כי גם הם מודעים לבעיה אולם טרם נקטו פעולה מפאת מחסור במשאבים.

יו"ר הועדה, ח"כ אופיר פינס, ביקר בחריפות את העירייה ואת המשרד להגנת הסביבה על חוסר הטיפול במפגע, וכן את הממשלה על חוסר בהקצאת משאבים לצורך זה. הוא ביקר את העירייה על סדר העדיפויות הלוקה וטען כי היה זה באחריות העירייה להעניק עדיפות גבוהה לטיפול במפגע זה ולהקצות ממשאביה לצורך העניין, ובפרט ציין הכנסות בלתי-רגילות נוספות שניתן היה לעשות בהן שימוש במקרה זה. לסיכום הדיון הוחלט על מספר צעדים:1. יוכן מכתב מטעם הועדה לראש העיר הקורא לו לטפל במפגע ולממן זאת מתקציבי העירייה.

2. חה"כ ביילין יכין הצעת חוק המחייבת את התושבים לאפשר לסוקרים לבחון את רמת האסבסט בשטחם הפרטי.

3. תוקם ועדת מעקב שתפקח על הטיפול בנושא, ובכלל על זה על הקמת המנהלת הייעודית לטיפול בנושא. ועדה זו תרוכז על-ידי ח"כ ביילין.

פרוטוקול הדיון להורדה כאן בפורמט pdf או כפורמט pdf

מידע נוסף על הדיון נמצא בקישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3567939,00.html

 

 • 3.2008 - סקר אסבסט האחרון כאן

 

 • 10.4.2007 - נשלח מכתב תשובה של העירייה לתושבי רסקו.
  המכתב נפתח כך:  לאחר מאמצים רבים הצליחה עיריית נהריה להשיג תקציב של 3 מיליון ש"ח  מהמשרד להגנת הסביבה לשם ביצוע טיפול יסודי בבעיית האסבסט בנהריה.
  להורדת המשך המכתב לחץ כאן

  4.2007 - כתבה שהתפרסמה השבוע בגלובס להורדה כאן (pdf או doc)

   

  10.2.2007 - לחתימה על העצומה בנושא אסבסט - כאן
  מכתב תגובה של משרד ראש הממשלה לעצומה - כאן

   

  9.2.2007 - כתבה שהתפרסמה ב"צפון 1 " בנושא בעיית האסבסט בנהריה - לחץ כאן


 

 • 24.10.2006 - העמותה שולחת לעיריית נהריה מכתב התראה על ניקוי מוקדי האסבסט בנהריה

         תקציר:

                בידי מרשותיי מצוי מידע קונקרטי אודות מצבורי אסבסט שונים ברחבי העיר נהריה, אשר אינם מטופלים והמסכנים את בריאות התושבים ועוברי האורח. בקליפת האגוז נציין מספר מקרים לשם המחשת הטענות:
א.     
רחוב קק"ל 10 – סיפור המקרה החל ביום 1.6.05 אז נחשפה במקום פסולת אסבסט, כאשר בעל השטח חפר את יסודות הבית שרכש, והוציא כמות גדולה ביותר של אסבסט פריך, והחל להעביר אותה לאזור התעשייה צפון נהריה...
ב.     
מצבורים באזור תעשיה צפון נהריה – ערימות האסבסט הפריך המסוכן שהוצאו מרחוב קק"ל 10 ביוני 2005 הושלכו גם לאזור התעשייה בצפון נהריה, במגרש פתוח קרוב לפסי הרכבת...
ג.       
נגריית פורמאג'יו – מפעל ישקאר השתלשלות המקרים החלה בשנת 2004 עוד על מפגע זה כאן
ד.     
אזור "מדינת הילדים" על החוף – הבנייה במקום נעצרה בשנת 1998, ומאז האתר נטוש. עוד על מפגע זה כאן
ה.     
רחוב יצחק שדה 19-21 לפני כארבע שנים, ביום 7.5.02 פוזר אזבסט פריך בסביבת הכניסה לדרך ציבורית המפרידה בין שטח חקלאי ברחוב יצחק שדה 19, לשטח ברחוב יצחק שדה 21.

        להורדת המכתב במלואו לחץ כאן (pdf או doc)

 

 

 

 

 

מפת האתר  | אודות האתר  |  כתוב לנו  |  עזרה  |  עמוד הבית | רשימת תפוצה | קישורים  | ENGLISH
העמותה למען איכות חיים ואיכות סביבה נהריה, כתובת: ת.ד. 1019 נהריה 22110 , טלפקס: 9574449 –0
4  ,
דואר אלקטרוני:
aqlen.il@gmail.com  אתר: http://naen.timba.info