English


        העמותה למען איכות סביבה וחיים בנהריה


דף הבית מי אנחנו ?מה קורה אסבסט שמירת חופים הגנת העץ מעורבות גן ירוק הצטרפות צרו קשר

 

קישורים

המשרד לאיכות הסביבה - המשרד הממשלתי בנושא איכות הסביבה בישראל. האתר מכיל מידע על פעילות ואירועים של הארגונים השונים, מידע על מפגעים סביבתיים וזיהום אוויר, פרסומים, ואפשרות לדיווחים או הצטרפות לפעילות, החלטות ממשלה, סרטונים בנושאי סביבה: זיהום חופי הים, מיחזור,  שמירה על בעלי החיים ,  ומפות אינטראקטיביות , המציגות מפגעים ומידע אודות איכות הסביבה על פי אזורים בארץ, הצטרפות למאבק כנאמני ניקיון או נאמני בעלי החיים.  האתר מכיל מידע רב בנושא אסבסט (סקרים, תקנות עבודה , טפסי בקשות ועוד) , שאלות ותשובות בנושא אסבסט. ראוי להדגיש שבאתר משרד לאיכות הסביבה ניתן למצוא את המידע העדכני ביותר בנושא זה בארץ.

חיים וסביבה - ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, מהווה מסגרת תומכת לפעילותה של התנועה הסביבתית בישראל. בארגון הגג חברים קרוב ל-80 ארגונים מכל רחבי הארץ, הפועלים לקידום איכות הסביבה והחיים, בריאות הציבור ושינוי חברתי- סביבתי.

אדם טבע ודין (אט"ד) - אגודה ישראלית להגנת הסביבה. פעילות העמותה מתפרשת על מספר נושאים סביבתיים עיקריים: איכות מי השתייה, מניעת זיהום אוויר, פסולת ומיחזור, חיסכון באנרגיה, קהילה וסביבה ושטחים פתוחים. בנוסף, מפעילה העמותה "מוקד ירוק" לפניות הציבור.

מוקד ירוק - דיווח על מיפגעים סביבתיים במסגרת הפעילות של אדם דין וטבע

מפגעים - האתר הוקם ביוזמת חבר אנשים שהחליט להעלות על סדר היום הציבורי את נושא המפגעים הבטיחותיים בהם אנו נתקלים יום יום בכל מקום, שאלמלא אותם מפגעים הייתה לנו סביבת חיים בטוחה יותר.

איגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי - בין הרשויות החברות באיגוד ארבע ערים - נהריה, כרמיאל, עכו ומעלות, שלוש מועצות אזוריות – משגב, מעלה יוסף ומטה אשר, ועשר מועצות מקומיות - שלומי, כפר ורדים, מועצה תעשייתית תפן, מעיליא, מזרעה, אבו סנאן, ירכא, ג'וליס, כפר יאסיף ומכר- ג'דידה.
תפקידי האיגוד, כרשום בצו איגוד ערים לאיכות הסביבה (גליל מערבי), התשמ"ג – 1983 הינם לפעול ככל הדרוש לשמירה על איכות הסביבה ולמניעת מפגעים סביבתיים בתחום האיגוד.
האתר מכיל קטגוריה של דיווח מפגעים

קק"ל - מאז קום המדינה קק"ל עוסקת במפעלי ייעור, פריצת דרכים. בשנים האחרונות פועלת קק"ל גם להנגשת החניונים, הפארקים והיערות שלה לאנשים עם מוגבלויות מסוימות.

רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים - הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים (רשות הטבע והגנים) מופקדת על פי חוק גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה התשנ"ח – 1998 – על הגנים הלאומיים ושמורות הטבע בישראל. בין תפקידיה החשובים של הרשות: ליזום, לתכנן, להקים, לפתח ולנהל שמורות טבע וגנים לאומיים.

החברה להגנת הטבע - החברה להגנת הטבע פועלת בשלושה אפיקים עיקריים: שימור סביבה, טבע וערכי מורשת ,  חינוך ופעילות קהילתית מגוונת ופעילות פנאי המאפשרת לכל אחד ואחת ליהנות מהטבע. החברה להגנת הטבע היא הארגון הסביבתי הוותיק והגדול בישראל ואחד הוותיקים בעולם. החברה היא עמותה ציבורית בלתי תלויה הפועלת שלא למטרת רווח.

צלול - לשמירת איכות הסביבה בים ובנחלים    - מתוך אתר צלול: "עמותת צלול, נוסדה ב 1999, ושמה לה למטרה לשמור על איכות הסביבה בדגש על ימים ונחלים, דרך שימור הסביבה, הגברת מודעות, חינוך, פעילות אקטיבית ומחקר. תוך שנים ספורות הפכה צלול לאחד מהארגונים הסביבתיים המובילים בישראל. צלול מוכרת היטב לציבור הישראלי ולמקבלי ההחלטות כמי שמובילה את השמירה על הים, החופים, הנחלים ומקורות המים של ישראל."

הגל הירוק - למעורבות סביבתית באינטרנט - מתוך האתר גל ירוק: "מזה מספר שנים הפך אתר האינטרנט "הגל הירוק" לאתר המרכזי והחשוב ביותר בשירות הקהילה בנושא איכות הסביבה בשפה העברית. מעמד זה מוכר הן על ידי פעילים וארגונים רבים בתחום, הנעזרים בשירותינו לפרסום והצטרפות לפעילותם בהיבטים מגוונים, והן על ידי הציבור אשר פונה אלינו בשאלות, הצעות, יוזמות ובקשות לעזרה."הגל הירוק" מספק שירותים מגוונים לקהילה. ביניהם ניתן למנות:
מידע על דרכי עשייה: עצומות, הפגנות, קמפיינים ממוקדים יוזמות ואירועים בעלי משמעות בתחום.
הכוונת האזרחים הפונים לגל הירוק למידע ולארגון הנכון, ובכך לקצר וליעל את תהליך מציאת פתרונות.
פרסום מאמרים וכתבות על נושאים סביבתיים בקול בעל גוון סביבתי.
פורום פתוח לפרסום מודעות, שאלות ותשובות מצד הגולשים בשיתוף צוות מומחים ופורטל וואלה.
הפצת "ניוזלטר" שבועי ומבזקים בהם מופץ מידע עדכני מהאתר ובכלל למאות מנויים.
לוח פעילויות כלל-ארצי עדכני.
מאגרי מידע מקוונים, ספריות בתחום איכות הסביבה ומדריך ארגוני סביבה, לפי פריסה גיאוגרפית.
בניית דף מייצג לארגונים באינטרנט."

המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות  - לארץ ישראל מורשת היסטורית רבת שנים וקורות ההתיישבות בארץ נמשכות על פני חמשת אלפים שנה. תרבות הבנייה של העת העתיקה בארץ ישראל מעוגנת ב"חוק העתיקות", הדן ומבטיח את קיומם של מבנים ואתרים שנבנו עד שנת 1700. במאות האחרונות התרחשו תהליכים חשובים בתולדות הארץ והיישוב - תהליכים אלה יצרו מסגרות חברתיות שהשפיעו על טיפוסי היישובים שקמו בארץ ישראל. המבנים והאתרים שהם תולדה של התהליכים האלה נותרו ללא הגנה חוקית.
ההתעוררות הציבורית לשימורם של מבנים אלה החלה בעקבות הרס אתרים היסטוריים במשך עשרות שנים והובילה להקמת המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות.
וועדת החינוך של הכנסת, אשר טפלה בנושא, המליצה על הקמת מועצה ציבורית לשימור מבנים ואתרי התיישבות ופנתה אל החברה להגנת הטבע שתאמץ את המועצה ותפעילה.
 
דפים ירוקים - "דפים ירוקים ישראל" הוא המדריך הכולל לטכנולוגיות סביבתיות בישראל.
האתר מציג את מגוון נותני השירותים, היצרנים וגורמים אחרים הקשורים לתהליכי פיתוח סביבתי ואיכות הסביבה. והעונים להגדרה של"פעילויות המייצרות מוצרים ושירותים המשמשים למדידה,מניעה,הפחתה או שיפור של נזק סביבתי למים,לאוויר או לקרקע,כמו גם לפתרון בעיות פסולת,רעש,ולהגנה על מערכות אקולוגיות,כולל טכנולוגיות נקיות ומוצרים ושירותים המפחיתים סיכונים וזיהומים לסביבה או מביאים לשימור משאבים"-לפי הגדרת ה-OECD

מגמה ירוקה - "מגמה ירוקה" היא ארגון סטודנטים עצמאי, התנדבותי וא-מפלגתי, הפועל למען איכות הסביבה. מגמה ירוקה פועלת למען פיתוח תחושת אחריות לנושאים סביבתיים בקרב הסטודנטים ולפיתוח מנהיגות ירוקה. מגמה ירוקה פועלת למען העלאת הנושאים הסביבתיים בסדר העדיפות הציבורי ונאבקת בעוולות סביבתיות. הארגון נתמך ע"י תורמים בארץ ובחו"ל.

גרינפיס ישראל - גרינפיס הינו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, אשר משתמש במאבק לא אלים ויצירתי על מנת לחשוף בעיות סביבתיות כלל עולמיות ואת הגורמים להן. גרינפיס מחפש אחר הפתרונות והחלופות לבעיות אלו, למען עתיד ירוק וטוב יותר. מטרת הארגון היא לשמר את המגוון הביולוגי על פני כדור הארץ והבטחת סביבה בריאה לקיום המין האנושי.
גרינפיס פועל למען:
• הגנת כל צורות החיים.
• מניעת זיהום האטמוספירה, דבר שיוביל להרס שכבת האוזון ולשינוי אקלימי כלל עולמי.
• מניעת זיהום ו"התעללות" באדמותיו וימיו של כדור הארץ.
• הפסקת האיום הגרעיני.
• קידום השלום, אי האלימות והסובלנות העולמית.

אגודת ידידי כדור הארץ במזרח התיכון - ידידי כדור-הארץ המזרח-התיכון הינו ארגון , לא ממשלתי, שלא למטרות רווח, ישראלי-פלסטיני-ירדני החבר בידידי כדור-הארץ הבינלאומי. הארגון מקדם פיתוח בר-קיימא של המזרח התיכון ושימור המערכות האקולוגיות לאזור כולו תוך עידוד יחסי שלום בין העמים.

טבע נקי - מתנדבים למען טבע נקי - לפעול להגברת מודעות הציבור לשמירת הניקיון באתרי הטבע ובשטחים הפתוחים ולהביא לשינוי התנהגות הציבור בתחום זה - יצירת מחויבות אישית.
להעמיק את פעילות משרדי הממשלה והגופים הירוקים בתחום שינוי התנהגות הציבור בהתיחס לניקיון באתרי הטבע, הנוף והשטחים הפתוחים ע"י פעילות אינטנסיבית מתמשכת ורציפה של חינוך בני נוער והסברה לציבור. ביצוע מבצעי ניקיון ע"י מתנדבים ופעילים מטבע נקי ומאירגונים ירוקים מקומיים וארציים, בשיתוף בתי ספר, מועצות איזוריות, רשות הטבע והגנים, קק"ל, משרד א"ס, תוך שימת דגש על חינוך והסברה לקהל הרחב.

קהילת אדמה - אתר קהילת אדמה חושף את ההזדמנות שיש לכל אחד ואחת מאיתנו ליצור אורח חיים חסכוני, פשוט, טבעי ומעשי. אורח חיים שכזה, נרקם בהדרגה, והוא אכן תפילה מתמשכת, התבוננות לתוך תוכנו, והקשבה בצניעות ובפתיחות למסרים שנשלחים אלינו. הוא הבסיס לבריאות, לחיי משפחה, זוּגִיות ושְכנוּת פוריים, לעבודה מאוזנת, לאיזון סביבתי - אקולוגי, וליכולתנו להגשים את חלומותינו ואת הייעוד שלנו בחיים

סבבה - אתר לילדים של המשרד לאיכות הסביבה - אתר מיוחד לילדים ולנוער של המשרד לאיכות הסביבה. האתר נועד לגולשים הצעירים, שאכפת להם, המבקשים להיות מעורבים, לדעת, להבין וגם לפעול למען סביבה טובה יותר.  מרכז הפעילות של הקבוצה ממוקדם במעלות, ב"בית לבב" המכונה "ספינת האדמה הראשונה בישראל".
באתר תוכלו למצוא מידע בנושאים סביבתיים, ליהנות ממשחקים ולמצוא קישורים לאתרים אחרים בנושאי איכות הסביבה. כאן תוכלו גם ליצור קשר עם ילדים אחרים בנושאים שמעניינים אתכם, הקשורים לאיכות הסביבה ולפרסם פעילויות שעשיתם, ציורים, סיפורים ועוד

הצילו את העצים ברשל"צ -  יוזמה של תושבים להחזרת הירוק לעיניים ולמניעת כריתות עצים בראשון לציון. מסתבר שלא רק תושבי נהריה 'משוגעים' ומעדיפים עצים ירוקים על פני בטון, מדרכות ובתי-קפה חסרי צל טבעי.

הקואליציה לבריאות הציבור - מתוך האתר: " בחיפה והצפון יש תמותה ותחלואה גבוהים במיוחד ממחלות לב, שבץ מוחי וסרטן בהשוואה לשכיחותם הארצית. זיהום סביבתי הינו אחד הגורמים למחלות אלו והוא גבוה במיוחד באזור במשך שנים רבות.יעדי הקואליציה: הקטנת שיעורי התחלואה ותמותה החריגים של האזור. בכוונתנו להשפיע על הממסד ולהוביל אותו למלא את אחריותו, ולשנות את סדר היום הציבורי בנושא." ניתן גם להוריד את  דו"ח איכות האויר בחיפה .


ארץ כרמל- עמותה לקידום רעיון הקיימות (sustainability) , אשר מטרתה לפעול למען שמירת הסביבה בדרכים של טיפול באשפה, חקלאות , בנייה אקולוגית ופעילות למען הרחבת המודעות בציבור.

אקטיביזם - אתר המאפשר שליחת עצומות בנושאים שונים. האתר בנוי בצורה נוחה לשימוש.
מתוך האתר: "אקטיביזם ? מה זה האתר הזה : אתר זה נבנה על בסיס הרעיון שישנה חפיפה בין מאבקים רבים וכי אנשים המוכנים לתרום למאבק אחד ישמחו לתרום למאבק דומה. האתר מאפשר הצגת דמיון זה בפני האנשים, ומקל עליהם לתרום למאבק. מאבק קטן ומקומי עשוי, בעזרת האתר, ליהנות מתמיכת רבים מרחבי הארץ, מפעילים התומכים במאבקים אחרים, בבחינת "זה נהנה וזה אינו חסר". כך נפרשת ונארגת לה רשת חברתית-סביבתית התורמת לשיפור חיינו."

עצומה - אתר הפופולרי המציג עצומות בתחומים שונים

אקולוגיה ואיכות סביבה ynet - כתבות וחדשות בנושאי אקולוגיה וסביבה. מעניין ומעודכן.

ושבו בנים לגבולם - אתר של עמותה שנוסדה על מנת לסייע בידי משפחות החטופים בניהול המאבק לשיחרור הבנים: גלעד שליט , אהוד גולדווסר, ואלדד רגב. אתם מוזמנים לחתום על העצומה הקוראת לשיחרור החיילים. הוקם גם אתר המציג צילומים של אהוד גולדווסר.
ליבנו עם קרנית, ועם כל בני המשפחות והקרובים והחברים.
אנחנו מצפים ומתפללים לשובם של כל הבנים שלנו עוד היום !

עיריית נהריה - האתר התעדכן ונראה יותר טוב עכשיו.

עמותת אזרחים למען הסביבה בגליל - מתוך האתר: "עמותת אזרחים למען הסביבה בגליל * היא ארגון סביבתי, יהודי-ערבי (מלכ"ר), שהוקם בשנת 1990 ע"י תושבי הגליל, במטרה לפעול יחד לשמירה על הסביבה והטבע, באזור המיוחד בו אנו גרים, בו נמצאים שטחים ירוקים נרחבים, מהאחרונים שנותרו בארץ. בשנים האחרונות עסקנו בעשרות פעולות, אשר כולן נוגעות בשמירה על איכות האוויר, המים והנוף הטבעי. כמו כן אנו מקדמים תכניות חינוך העוסקות בחינוך סביבתי אקטיבי, ותכניות מעקב אחר מפגעים סביבתיים הפוגעים בבריאות התושבים ומסכנים את בריאותם של הדורות הבאים.
מאז הקמתה, הפכה העמותה מארגון מקומי של מתנדבים לארגון סביבתי פעיל ומוכר בארץ, עם צוות קבוע ומתנדבים המקיימים פעילות עניפה בתחומים שונים. "
 

רוח טובה - מתוך האתר: "עמותת "רוח טובה" הוקמה מתוך הצורך לעודד את רוח ההתנדבות והנתינה בחברה הישראלית ולהוות כתובת לכל אדם המעוניין להתנדב ולתת, ולכל אדם או ארגון המבקשים סיוע.רוח טובה" מעודדת התנדבות מכל סוג שהוא, והיא מפעילה גם עשרות פרויקטים חד פעמיים לרווחת האוכלוסייה, כמו גיוס מתנדבים לשיפוץ בתי קשישים ונזקקים ערב פסח; שותפות עם רשתות המזון לאיסוף תרומות אוכל לנזקקים ערב חג; מופעים לילדים המתגוררים באזורי הפריפריה או לילדים המאושפזים בבתי חולים; עידוד חברות ומפעלים לתרום לקהילה, כמו עודפי בגדים, ילקוטים לבתי ספר וכדומה – וחלוקתם לילדים נזקקים ולמשפחות מעוטות יכולת."

מדריך העמותות והאירגונים - מדריך שימושי ומומלץ של ynet למתנדב צעיר או ותיק. אפשר למצוא כאן אירגון להתנדב בו לפי איזור בארץ , נושא , אוכלוסיה וכו'. מומלץ.

פורומים בנושאי סביבה - יש הרבה פורומים כאלה בארץ, אבל עדיף להתמקד בפורומים הפופולרים.
פורום איכות סביבה של תפוז הוא פורום פופולרי ומומלץ. גם בפורום איכות סביבה של ynet יש פעילות נמרצת. עבור תושבי נהריה, נזכיר את פורום העיר והבית ynet של נהריה (בנושא נהריה ולא רק נושאי סביבה), אבל נזהירכם גם שהאוירה בפורום הזה לא ידידותית במיוחד (השמצות על רקע פוליטי מאד נפוצות בפורום זה ). וכמובן לא נשכח את פורום פעילי סביבה נהריה והגליל המערבי.

חרדים לסביבה - ארגון לשמירה על איכות החיים והסביבה בציבור החרדי. מטרת הארגון היא החדרת ערכי שמירה וטיפוח לסביבה במגזר החרדי להגשמת תכנית "פיתוח בר קיימא" (תכנית פעולה לשילוב בין מטרות כלכליות חברתיות וסביבתיות ומתבססת על: עידוד החיסכון במשאבי הטבע המשותפים- קרקע מים ואויר, צמצום מטרדים סביבתיים, שיפור איכות החיים העירונית, הגברת מעורבות הציבור, צדק סביבתי, הפנמת עלויות חיצוניות והסתכלות ארוכת טווח לצורכי הדורות הבאים).הקהילות החרדיות, כידוע, הן בעלות אופי ייחודי, וניתן להכליל ולומר כי לא קיימת בהן פתיחות לעסוק בנושאי סביבה. דווקא חוסר המודעות הופכת את הצרכים הסביבתיים לחיוניים במיוחד בשכונות החרדיות.

אתר הנטיעות של קק"ל - תירמו עץ שישתל במקום שאתם תיקבעו.

הסביבה 1.0 -  מתוך האתר: "היעד של הסביבה, הוא להתמקם במרכז השיח הירוק בישראל. הדרך בה בחרנו לעשות את זה, היא להביא את כל חדשות הסביבה הראויות לפרסום. המטרה היא, שהשיח הירוק יתפוס מקום מרכזי בשיח הציבורי."

mynet מקומי נהריה - חדשות מקומיות של נהריה

אם ברצונכם להפנות את תשומת ליבנו לאתר נוסף כתבו לעורכי האתר

 

 

 

מפת האתר  | אודות האתר  |  כתוב לנו  |  עזרה  |  עמוד הבית | רשימת תפוצה | קישורים  | ENGLISH
העמותה למען איכות חיים ואיכות סביבה נהריה, כתובת: ת.ד. 1019 נהריה 22110 , טלפקס: 9574449 –0
4  ,
דואר אלקטרוני:
aqlen.il@gmail.com  אתר: http://naen.timba.info